História

PEZ Play

SÚČASNOSŤ – Celosvetová pôsobnosť

Dnes je skupina PEZ firmou s celosvetovou pôsobnosťou. Okrem Európy a USA patria medzi jej hlavné trhy Japonsko a Austrália. Produkty PEZ sú k dispozícií celkovo v 80 krajinách sveta, pričom sa ročne vyrába približne 65 miliónov dávkovačov a 420 miliónov cukríkov. PEZ má po celom svete 700 zamestnancov.

 PEZ Play

2011 - Vystrelovač!

V auguste 2011 PEZ rozširuje svoj sortiment o ďalší produkt PEZ soft. Cukríky aj dávkovače sa výrazne líšia od ostaných produktov, ide o mäkké ovocné želé namiesto obvyklých cukríkov a namiesto známych dávkovačov PEZ sa objavujú tzv. „akčné dávkovače“, ktoré môžu želé vystreľovať.

 PEZ Play

2010 - Nová generácia!

Prvýkrát v 50-ročnej histórií PEZ bola zahájená výroba dávkovačov, ktoré majú namiesto hlavy celú odnímateľnú figúrku. V súlade s postupom firmy sú to populárne licencované postavičky. Takže všetky naraz: otočiť, kľaknúť, sňať, hrať sa, zbierať, vymieňať a vyskúšať si celkom nový PEZ svet!

 PEZ Play

2007 - PEZ oslavuje 80

PEZ oslavuje osemdesiate narodeniny! V jubilejnom roku sa koná kopa charitatívnych akcií, PEZ v spolupráci s eBay pomáha deťom a podporuje UNICEF. PEZ sa spojí s tradičnou viedenskou značkou Egger a svoje portfólio rozširuje o ovocné žuvačky.

 PEZ Play

2002 - Hebký kožúštek, tvrdé vnútro

V roku 2002 sa prvýkrát do povedomia ľudí dostávajú plyšoví PEZ Fantastics. Pod ich kožuštekom sa – ako inak – skrývajú sladké PEZ cukríky.

 PEZ Play

1995 - eBay & PEZ

Dokonca aj pôvodná myšlieka pre eBay údajne vzišla z toho, že jej zakladateľ Pierre Omidyar, vášnivý zberateľ PEZ, chcel zariadiť online platformu pre výmenu PEZ figúrok. Keď sa web ukázal byť úspešný, založil Omidyar so svojou ženou v septembri 1995 eBay.

 PEZ Play

1982 - E.T. & PEZ

Film E.T., vysielaný v roku 1982, patrí k najúspešnejším komerčným filmom na svete. V jednej nezabudnuteľnej scéne sa objavuje dávkovač PEZ ako niečo, čo musí mať stoj čo stoj každý človek na svete.

 PEZ Play

1973 - Postavená továreň v Amerike

V roku 1973 bola v Orange v Connecticutu postavená a sprevádzkovaná moderná PEZ továreň, ktorá zabezpečuje produkciu a distribúciu výrobkov PEZ na americkom kontinente do dnešnej doby.

 PEZ Play

1972 - Produkt zavedený v Japonsku

Predaj výrobkov PEZ je zahájený v Japonsku a začína ďalšia úspešná kapitola značky PEZ.

 PEZ Play

1962 - Žiariace detské oči

Je dohodnutá prvá spolupráca s Walt Disney. Spojenie Mickey & Co a ovocných cukríkov PEZ robí radosť deťom po celom svete.
Vtedy začal úspešný vzorec PEZu "ochutnávať, hrať sa a zbierať", ktorý platí dodnes.

 PEZ Play

1953 - Vitajte v Amerike

PEZ dobýva americký trh a začína nová éra značky PEZ.

 PEZ Play

1950 - Lady-like

Päťdesiate roky sú v znamení PEZ ladies: dámy z vtedajšej PEZ reklamy sa stali ikonami povojnového obdobia a veľmi dobre známymi ambasátorkami značky PEZ. Vtedy bolo k dispozícií skoro 40 000 zberateľských predmetov, ktoré sú dodnes veľmi žiadané.

 PEZ Play

1949 - Fajčenie zakázané - PEZing povolený

V roku 1949 sa objavujú prvé PEZ dávkovače v podobe zapaľovača. Slogan tejto doby: "Nefajčiť - PEZing povolený!"

 PEZ Play

1927 - Založenie

Rodák z horního Figurky 1927 – Založenie Rodák z horného Rakúska, Eduard Haas III. vyrába prvé mätové cukríky. Vtedy sa tiež rodia tri slávne postavičky: PEZ – odvodené z nemeckého slova Pfefferminze (mäta pieporná).
Osviežujúce cukríky v malých kovových krabičkách sú veľmi populárne, hlavne v nóbl kruhoch.